Digifotomag - FOTOVÝBAVA | www.digifotomag.cz

09 / 2018

UŽ MÁTE AKTUÁLNÍ ČÍSLO?
Předplatné

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Polarizační filtry B+W Autor:  Digitální foto magazín Přečíst článek

FOTOVÝBAVA

Podrobná recenze: Canon EOS 80D

Vloženo:  25.07.2016  |  Autor:  Digitální foto magazín

Na papíře vypadá nový Canon 80D výborně, a co praxe? Vyplatí se přejít z oblíbeného modelu 70D?

Canon 80D je určen pro náročné amatéry, tedy pro uživatelskou skupinu, kterou rozhodně není snadné jen tak uspokojit – potřebuje univerzální techniku schopnou fotografovat širokou škálu motivů a žánrů v nejrůznějších podmínkách. Základem výbavy je snímač s 24 megapixely a obrazový procesor Digic 6. Tato kombinace umožňuje nastavit citlivost v základním rozsahu ISO 100–16 000 (tedy o 1 EV víc než u předchozího modelu 70D), případně základ rozšířit až na ISO 25 600 (stejně jako u 70D).

Oba modely se shodují i maximální rychlostí sekvenčního snímání 7 snímků za vteřinu, narostl ovšem počet záběrů v jedné sekvenci. Canon 70D zvládal 65 fotografií v JPG či 16 RAW souborů, novinka uloží až 110 JPG nebo 25 RAW. Podmínkou je ovšem rychlá paměťová karta třídy UHS-1.

Moderní zrcadlovky mívají dva systémy automatického ostření – jeden se používá při konvenčním fotografování přes hledáček, druhý při náhledu scény na displeji a při natáčení videozáznamů. Canon obě technologie při vývoji 80D vylepšil. Při fotografování přes hledáček tak lze využít 45 ostřicích bodů a navíc jsou všechny křížové (u 70D bylo bodů jen 19). Při sledování objektů v pohybu se uplatní barevné informace ze speciálního senzoru pro měření expozice, který je vybaven 7 560 pixely a infračervenou technologií. V kombinaci se zmíněným rychlejším sekvenčním snímáním to asi hodně potěší hlavně milovníky akční a sportovní fotografie.

V režimu náhledu scény na displeji a při natáčení videozáznamů ostří fotoaparát podobně jako jeho předchůdce pomocí technologie Dual Pixel CMOS, což znamená, že i v této situaci využívá metodu fázového posunu – slouží k tomu speciální body na snímači. Nový systém je citlivější a rychlejší než u 70D, jenže při natáčení může být příliš rychlé ostření někdy dokonce i na škodu. Proto má uživatel možnost měnit rychlost systému v sedmi krocích.

Celou recenzi najdete v aktuálním čísle Digitálního fota. 

VAŠE FOTOGRAFIE

FOTOVÝBAVA   |   INSPIRACE   |   GALERIE   |   DISKUZE   |   PŘEDPLATNÉ   |   KONTAKT   |   ARCHIV - ESHOP   |  

DIGIFOTOMAG   -   Copyright ©  OMEGA PUBLISHING GROUP s.r.o.   |   Grafika a aplikace:  ALMEO s.r.o.